0 oy
Windows kategorisinde tarafından
Windows 7 den windows 10a güncellemeden sonra Wifi sürücülerim de güncel olmasına rağmen wireless olarak internete bağlanamadım.Bilgisayar şu anda hiç wireless bağlantı özelliği yokmuş gibi ne yapabilirim ??

1 cevap

0 oy
tarafından
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
 
Sorunun devam etmesi durumunda  BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.
 
Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.
 
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Başlat tıklayın ve buraya CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen Komut İstemi dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.
 
1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)
 
2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)
 
3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
 
4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
 
5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
 
6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
 
Sisteminizde yüklü olan Antivirüs uygulamasını sistemden kaldırdıktan sonra test ediniz.
Bütün ağ donanımlarınızı ve BIOS update işlemini yaparak kontrol ediniz. Ayrıca ADSL modem yazılımınızıda güncellemenizi öneririm.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
15, Eylül, 2015 Windows kategorisinde oguzhan tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
7, Ağustos, 2015 Windows kategorisinde patricia tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
6, Ağustos, 2015 Windows kategorisinde Force Shielder tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
29, Temmuz, 2015 Windows kategorisinde hülyaa tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
23, Ocak, 2017 Windows kategorisinde Andrios (18.8k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...