Payu sistemini eticarete entegre ettik fakat ödemeler çalışırken bir anda çalışmamaya başladı ve hash mismatch hatası vermeye başladı. Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum bilgisi olan var mı?
Genel kategorisinde (3.6k puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
En İyi Cevap
Bu hatayı herkes alıyor. Payu dan bir cevap almaya çalışın ya da sistemi size kurana danışın.

Ancak genelde bu hatanın sebebi kodunuzdan kaynaklanır. Muhtemelen hash için gönderdiğiniz parametrelerde özel karakter ya da benzeri şeyler vardır bu sebeple hash yanlış oluşuyordur.
(18.3k puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
0 oy
Payu da aynı cevabı vermiş. Web tasarımcının düzeltmesi gerektiğini söylüyor.

"Almış olduğunuz hata hash uyuşmazlığı hatasıdır. Hash bir güvenlik doğrulamasıdır. Verilerin her iki uçta (PayU sunucuları ve Sunucularınız) arasında güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Şöyle ki, ödeme talebi PayU sunularına gönderilirken, “674161a50fb8e2800403297a4af2cc14” gibi şifreli bir hash değeri ile birlikte gönderilir. Aynı şekilde PayU sunucuları tarafında da bir hash değeri oluşturulur. Burada önemli olan nokta sizin oluşturduğunuz hash değeri ile PayU tarafında oluşturulan hash değerinin birebir eşleşmesidir. Aksi durumda HASH_MISTMATCH  (hash uyuşmazlığı) hatası meydana gelir.

HASH_MISTMATCH hatası alan işlemler, PayU sistemine gönderilmeden, ödeme işlemi  (transection) direk olarak sonlandırılır.

Hash hesaplamasının nasıl yapılacağı yazılımcıları ilgilendiren teknik bir konudur.  Bunun yanında bu hata multifaktöriyel yani birden çok kritere bağlı olarak gelişebilmektedir. HASH_MISTMATCH hatası alınması durumunda öncelikle yapılması gereken yazılımcı kişi ya da firma ile görüşülerek sistemin kontrol edilmesidir."
(18.3k puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

1 cevap
5, Şubat, 2018 Webmaster kategorisinde Burak tarafından soruldu
0 cevap
9, Temmuz, 2015 Akıllı Telefon kategorisinde Superstar (3.6k puan) tarafından soruldu
1 cevap
8, Mart, 8 Oyun kategorisinde Murt tarafından soruldu
4 cevap
5, Ağustos, 2018 Webmaster kategorisinde Andrios (18.3k puan) tarafından soruldu
1 cevap
23, Mart, 2018 Webmaster kategorisinde buRROCK (120 puan) tarafından soruldu
2 cevap
7, Ocak, 2017 iOS kategorisinde tolga taşdemir tarafından soruldu
634 soru
708 cevap
511 kullanıcı